Yeni

Özer Kiraz Yayınları Çocuklar için İngilizce Aktiviteler

★★★★★ YORUMLARI OKU >
249,00 TL

ISBN: 9786057052209

EBAT: 20x27

SAYFA: 144

YAZAR: Özer Kiraz
350 TL VE ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO!
AYNI GÜN
KARGO
10 TL FARKLA
KAPIDA ÖDEME
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • KARGO SEÇENEKLERİ
 • 6 – 10 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan “Çocuklar için İngilizce Aktiviteler” kitabı temelde 20 üniteden ve bir de Genel Revizyon bölümünden oluşuyor. Bu 20 ünite, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitaplarında işlenen konuları temel alıyor ve onlarla paralel gidiyor. Bu sayede çocuklar okulda öğrendikleri konuları bu kitapla pekiştirme şansına sahip olacak. Her ünitenin kapak sayfasında, o ünitede işlenecek olan temel kelimeler belirtiliyor. Sonrasında farklı türden aktiviteler geliyor. Bunların nasıl yapılması gerektiğine dair açıklamalar tamamen Türkçe olarak yazıldı. Bu sayede, İngilizce bilmeyen veliler bile çocuklarına bu etkinlikleri rahatlıkla yaptırabilecekler.

  Okuma, yazma, dinleme, boyama, eşleştirme, çoktan seçme ve boşluk doldurma şeklinde olan aktiviteler, olmazsa olmaz çeviri egzersizleriyle zenginleştirildi. Yani bu kitap, Çeviriyle Öğren-1’de yer alan Türkçeden İngilizceye çeviri egzersizlerinin, çocuklar için sadeleştirilmiş hallerini de içeren, her yönüyle zengin bir kitap.

  Kitapta çocukların çok seveceği, kesmeli aktiviteler de var. Örneğin bir tanesinde, resimdeki çocukları kitabın arkasındaki çek – kopart bölümlerinden kesilen kıyafetlerle giydirmeleri istenecek. Hatta bunu yaparken hangisine hangi kıyafeti giydirecekleri, karekod ile ulaşılan listening videosunda tarif edilecek. Yani kitap bu yönüyle dinleme becerilerini geliştiren alıştırmalar da içeriyor. Bulmacalar, boyama ve çizim aktiviteleri de bu kitabı çocuklar için eğlenceli hale getiriyor. Bu sayede, bilgi yükü fazla olan alıştırmalar tek başına verilmediği için, çocuklar kitabı kullanırken sıkılmıyor.

  Tüm aktivitelerin cevaplarına, sayfaların üstlerinde yer alan karekodları telefonunuzun veya tabletinizin kamerasıyla okutarak ulaşabilirsiniz. Cevap anahtarları bu sitede bulunuyor ancak bunlara ulaşabilmek için, sipariş sırasında oluşturduğunuz kullanıcı hesabına giriş yapmış olmanız gerekiyor. Şifrenizi unuttuysanız “Üye Girişi” sayfasında bulunan, “Parolanızı mı unuttunuz?” yazısına tıklayarak yeni bir şifre alabilirsiniz.


 • ISBN: 9786057052209

  EBAT: 20x27

  SAYFA: 144

  YAZAR: Özer Kiraz
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.