Öğretmen Mülakat Seti

41,40 TL
22,50 TL
%46
indirimli

ISBN: 9786058313215

EBAT: Set

SAYFA: 2 Kaynak

YAZAR: Komisyon

70 TL VE ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO!
AYNI GÜN
KARGO
5 TL FARKLA
KAPIDA ÖDEME
PEŞİN FİYATINA
TAKSİT
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • KARGO SEÇENEKLERİ
 • Yorumlar (2)
 • Bu Sette Hangi Kaynaklar Var?

  • Öğretmen Mülakat Rehberi
  • Öğretmenim Mülakat Kitabı  MÜLAKATIN DA KİTABI MI OLURMUŞ:

  Değerli öğretmenim; KPSS, Eğitim ve Alan Sınavındaki başarınızın ardından şimdi mülakatla karşı karşıyasınız. Mesleki yeterliliğiniz yeterli ve bunun 5 dakikalık sözlü sınavda ölçülmesi de mümkün değil. Hazırladığımız bu kaynakta amacımızı size bilmediklerinizi öğretmek değil sadece MEB’in ve mülakat komisyonlarının hassas olduğu noktalarda size hayati hatırlatmalarla destek olmak istedik.

  Komisyonlarda bugüne kadar yöneltilen sorular, bunlarla ilgili cevap önerilerilerimizi sıraladık. Öyle bir kitap hazırladık ki sadece mülakatta değil meslek hayatınızda da size pek çok şey katacak. Keyifle okuyacak hem mülakatta kendinizi daha iyi ifade edecek hem de mesleğinizle ilgili ders ve sınav kitaplarında olmayan genel kültüre sahip olacaksınız.

  Bugüne kadar yapılan mülakatlarda komisyonların sorularının çok büyük bölümünü birebir yakaladığımızı gördük. Bunun yanında birerbir cevabına yer vermediğimiz konulardan gelebilecek sorularda ise jüri karşısında nasıl bir cevap verebileceğiniz ve nasıl yorum yapabileceğiniz konusunda pek çok tavsiye de Öğretmen Mülakat Rehberi ve diğer kitabımız Öğretmenim Mülakat Kitabı’nda yer verdik.

   

  ÖĞRETMEN MÜLAKAT SORULARI HANGİ KONULARDAN GELİYOR:

  MEB’in Açıkladığı Tüm Başlıkların Konu Anlatımı

  MEB Mülakatlarında Sorulan Sorular ve Cevapları

  Mülakatta Çıkabilecek Yüzlerce Soru ve Cevabı

  MEB Projeleri ( FATİH, EBA, Akıllı Tahta vb.)

  Atasözleri, Güncel Bilgiler, Pedagojik Konular

  Türk Eğitim Sistemi, Mülakat Teknikleri  MÜLAKATI ŞANSA BIRAKMAMAK İÇİN:

  Değerli Adaylar;

  Mülakat kitaplarında sadece soru cevabın yer alması yeterli olmamaktadır.

  Önemli olan soruların geldiği tüm konuların akılda kalıcı akıcılıkla özetlenmesi, sorulara karşı adayların temel bilgiye ve buna yorum yapma birikimine sahip olmasını sağlamaktır.

  ÖĞRETMENİM kitabında şu ana kadar yapılmış olan tüm mülakatlarda öğretmen adaylarımıza yöneltilmiş soruları derlemeye çalışarak mülakat mantığı çerçevesinde açıklamaya, örneklendirmeye yer yer bilgi vermeye gayret ettik.

  Bu yıl mülakatlarda yöneltilen yaklaşık 4000 soruluk havuzda elemeler yapılarak, mülakat öncesi çıkmış ve çıkabilecek tüm sorular bir araya getirildi.

   

  ÖĞRETMENİM MÜLAKAT KİTABININ EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ:

  Sadece Soru-cevap yok, cevapların yanında jüriyi etkileyebileceğiniz yorum ve öneriler yer alıyor.

  Jürinin zarftaki sorular dışında değindiği eğitimle ilgili tüm konular özetlenip, örneklendirildi.

  Komisyonlarda şuana kadar zarftaki soruların dışında adayların sözlü olarak görüşü alınan tüm eğitim ve güncel konular ele alınarak mülakata %100 hazır olmanız hedeflendi.

  İlk kitabımız olan Mülakat Rehberi ve ikinci kitabımız Öğretmenim Mülakat Kitabı bu esaslara göre hazırlanmış olup, birbirini tamamlayan ve mülakatta adayların başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymamasını sağlayacak başucu eserleridir.

  Önemli gördüğümüz noktaları vurgulayıcı ifadelerle şematize ettik. Tablolar, ihtimal sorular ve taktiklerle mülakat hakkında fikir sahibi olmanıza önem gösterdik.

  Kitap içeriği hazırlanırken internet ortamının sağladığı makale, sunu, lügat ve çeşitli araştırmalardan yararlanarak edindiğimiz bilgileri sade, net ve anlaşılır bir dille ifade etmeye çalıştık.

  Umulur ki aydınlık yarınların aydınlık yüzleri olarak vatan bayrağının dalgalandığı her köşeye bu kitaptan istifade ederek bir ışık da siz olursunuz...  mul1.jpg (109 KB)
  mul2.jpg (109 KB)
  mul3.jpg (112 KB)
  mul4.jpg (108 KB)
  mul5.jpg (112 KB)


 • ISBN: 9786058313215

  EBAT: Set

  SAYFA: 2 Kaynak

  YAZAR: Komisyon

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.